صفحات استانی صفحات استانی

گام بلند صندوق کارآفريني اميد براي تثبيت اشتغال زايي در کشور

نوراله زاده در مراسم انعقاد تفاهم نامه صندوق کار آفرینی امید با موسسه انتخاب مفید در خصوص مزایای این تفاهم نامه گفت: اولین بار است که مجموعه ای به عنوان موسسه تامین مالی و همینطور بخش خصوصی در کنار همدیگر استانداردسازی برای تولید انجام می دهد و این استانداردسازی ها را به کارگاه های غیرمتمرکز تعمیم می دهد و با جمع آوری محصولاتی که از این طریق استاندارد شده؛ می تواند بحث برندینگ و بازاریابی فروش کارگاه های مختلف تولیدی را در سطح بین المللی انجام دهد. 
نورالله زاده، مهمترین مشکل واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را بازاریابی و فروش محصولات دانست و افزود: از این رو این کار مبتکرانه گام بلندی است که بتوانیم برای محصولات تولیدی بنگاه های کوچک و متوسط بازارایجاد کنیم.
وی همچنین با اشاره به نحوه صادرات این محصولات گفت: گروه انتخاب مفید که شناخت خوبی از بازارهای بین المللی را در اختیار دارد، متناسب با نیازها  و استانداردهای بازارهای هدف، بازاریابی انجام می دهد و به تولیدکننده مشخصات فنی مورد نیاز کالا برای صادرات را اعلام می کند که تولیدکننده باید آنها را رعایت کند تا بتواند محصول خود را در بازار خارجی به فروش برساند.

طبق این تفاهم نامه دو پلتفرم کافه کادو و آرکارنو مسوولیت فروش و صادرات محصولات تولیدی ۹۰۰ هزار تولید کننده تحت پوشش و تسهیلات گرفته از صندوق کارآفرینی امید را به صورت رسمی عهده دار می شوند .دو مجموعه کافه کادو و آرکارنو حدود ۵۵ میلیارد تومان ارزش گذاری شده اند که به عنوان سایت رسمی فروش محصولات تولیدکنندگان  صندوق کارآفرینی امید فعالیت می کنند.

گفتنی است این اولین تجربه و درعین حال بزرگترین گام برای یک مجموعه تسهیلات دهنده مالی به منظور ایجاد بازار فروش برای تسهیلات گیرندگان خود است.